Oval Yüzler İçin Eşarp Modelleri

Oval yüzler için eşarp modelleri seçerken pek çok seçeneğinizin olması sizleri rahatlatacaktır. Oval yüzler bu konuda şanslı gruptadır. Bu nedenle herkes oval yüze sahip olmak ister ancak bunun için ek müdahaleler gerekir. Bunun yerine eşarbınızı ya da şalınızı bağlarken yapacağınız bir iki ufak farklılık ile şalınız ve eşarbınız yüzünüzü çok daha iyi gösterebilecektir. Bunlar kolay yöntemlerdir ancak biraz araştırma yapmak doğru olabilir. Bu ayrıntılara dikkat ederek hiçbir işlem uygulamadan aslında iyi bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Elbette deneme-yanılma yöntemi uygulanmalıdır. Bu sayede yüzünüze en uygun bağlama biçimini veya biçimlerini bulabilirsiniz.

 

Yüz Şekline Göre Eşarp Bağlama Önemli Midir?

Yüz şekline göre eşarp bağlama oldukça önemlidir. Özellikle oval yüze sahip olmayanlar ancak yüzleri oval yüz gibi görünsün isteyenler için oval yüze yakın bağlama biçimleri sizleri çok daha farklı gösterecektir.

Oval yüzler için eşarp modelleri oldukça çeşitlidir hatta oval yüzlere ne yaparsanız yapın o eşarp şekli yüzünüzde güzel duracaktır. Bu nedenle diğer yüz tiplerine sahip insanlar oval yüzlere dönebilmek için eşarp bağlama biçimlerini ve bone bağlama biçimlerini değiştirirler. Ufak birtakım oynamalar ile çok kolay bir biçimde yüz tipinizi değiştirebilirsiniz.

 

Kare Yüzlere Eşarp/Şal Nasıl bağlanır?

Kare yüzün en büyük problemi oval görüntüye uzaklığıdır ancak bunu sağlamak aslında oldukça kolaydır. Eşarp veya şalınızı olabilecek en oval biçimde bağlamanız gerekmektedir. Bu sayede oval görüntüye geçmek aslında çok daha kolay olacaktır. Bunun dışında boneyi nasıl bağladığınızdan ziyade eşarptan görünmemesi daha önemlidir.

 

Yuvarlak Yüzlere Eşarp/Şal Nasıl Bağlanır?

Yuvarlak yüzler eşarp bağlarken yüzlerinin daha büyük değil aksine daha ince ve ufak görünmesini isterler. Burada bone biraz daha üstten bağlanmalıdır. Bu sayede yüzünüz basık görünmez. Basık görüntü giderse yanaklarınızın iriliği de azalacaktır. Buna ek olarak şalınızı tüm yüzünüze yapıştırmadan daha rahat bir görüntüyle bağlamanız ve tercih ederseniz bir tarafı aşağı indirerek kullanmanız yüzünüzün görüntüsünü uzatacaktır.

 

Uzun Yüzlere Eşarp/Şal Nasıl Bağlanır?

Uzun yüzler eşarp ve şal seçiminde sıkıntılar yaşarlar. Yüzlerini ortaya çıkarmadan daha küçük ve zarif görünmesini sağlamak isterler. Burada önemli olan bonedir aslında. Boneyi bağlama stiliniz birçok şeyi değiştirecektir. Bonenin gözükmesinden rahatsızlık duymuyorsanız boneyi biraz öne alarak yani alın kısmınıza daha da yaklaştırarak kullanmanız yüzünüzün uzun görüntüsünü kesecektir. Aynı şekilde bu üstten kesme işlemi iken alttan kesme işleminizi de uygulayabilirsiniz. Eşarbınızın altını sıkmayarak çok daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu sayede yüzünüz daha oval bir görüntüye sahip olacaktır ve oval yüzler için eşarp modelleri sizler için uygun hale gelecektir.

 

Kalp Yüzlere Eşarp/Şal Nasıl Bağlanır?

Kalp yüzler aslında ters üçgen olarak da adlandırılmaktadır. Yani yüzün üst kısmı dar iken alt kısmı daha geniştir. Burada çene ve yanak kısmının genişliğinden bahsedilmektedir. En az görünen yüz tipi olması nedeniyle kalp yüze sahip kişiler kendileri uygun bağlama stili konusunda tereddüt ederler. Ancak endişelenmeyin çünkü eşarp bağlama stilinize bağlı olarak yüzünüzü çok daha eşit gösterebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken eşarbın üst kısmını biraz daha önde tutmaktır. Eşarbınızın üst kısmını önde ve hafif bol bırakırsanız yani yüzünüze yapıştırmazsanız oval bir yüze sahip görünürsünüz. Oval yüzler için eşarp seçimi odlukça kolay olmakla birlikte siz de yüzünüzü oval gibi gösterebilirsiniz.

 

Oval Yüzlere Eşarp/Şal Nasıl Bağlanır?

Oval yüzler için eşarp modelleri ve eşarp seçiminde de bağlama tercihinde de en şanslı grup olarak bilinir çünkü nasıl bağlanırsa bağlansın en iyi şekilde duracağı oldukça kesindir. Oval yüzler bu konuda kendilerine en yakışan bağlama türünü tercih edebilirler. Oval yüzlerin biçimsel olarak şal ve eşarplara daha uygun bir yüzü vardır ve şal ya da eşarp yüzü ne kadar çerçevelerse çerçevelesin yüz her zaman olduğu gibi görüneceği için şık ve zarif bir görüntü oluşturması oldukça normaldir.

Oval yüzler için eşarp modelleri ve bağlama tipi söz konusu olduğunda birçok bağlama çeşidi vardır ve modaya bağlı olarak ön plana çıkan bağlama türleri arasından sizler de modayı takip edebilir veya kolaylıkla modaya yön verebilirsiniz.