Kına-Gecesinde-Giyilecek-Tesettür-Modelleri-

Kına Gecesinde Giyilecek Tesettür Modelleri Nelerdir?

Kına geceleri Türk kültürü içerisinde önemli bir yere sahip olan evlilik ritüellerinden biridir. Bu kutlama olarak görülen etkinliğin içerisinde gelinin ve misafirlerin giyineceği kıyafetlerin hem kına gecesine uygun hem de şık olması beklenir.

Kına gecesinde giyilecek tesettür modelleri nelerdir; kına gecelerinde davetliler ve gelin için farklı modeller bulunur. Bu modeller genellikle tesettür ihtiyaçlarını karşılarken şık bir görünüm sağlayan ürünlerdir.

Kına Gecesinde Gelinin Giyebileceği Tesettür Modelleri Nelerdir?

Gelin için kına gecesinde giyilecek tesettür modelleri nelerdir; günümüzde eski bir geleneğin sembolü olan bindallılar kına gecelerinde tercih edilir. Bu elbiseler genellikle tesettür giyime uygundur bu nedenle ekstra bir şekilde düzenlenmesi gerekmez.

Ancak gelinin yalnızca bindallı giymesi kına geceleri için yeterli olarak görülmez. Bu nedenle özellikle bordu ya da mürdüm renklerinde tesettüre uygun elbiseler tercih edilerek gelinin kına gecesi töreninde şık bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Kına Gecesine Davetli Olan Kişinin Giyebileceği Tesettür Modelleri Nelerdir?

Davetli olarak katılım gösterecek kişinin tercih edebileceği kına gecesinde giyilebilecek tesettür modelleri nelerdir; kına gecelerinde kişilerin çok abartılı olmayan elbiseler ya da takımlar tercih etmesi beklenir.

Özellikle siyah, beyaz ya da mavi gibi renklerde tercih edilen bu ürünlerde bordo, kırmızı ve mürdüm gibi renklerden kaçınarak gelin ile oluşabilecek karışıklıklar engellenir. Kına gecesinde siyah bir eşarp, uzun lacivert ya da koyu mavi bir elbise ve siyah ayakkabılar ile çarpıcı bir görünüm elde edilebilir.

Kına Gecesine Uygun Tesettür Modeli Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kına gecesinde giyilebilecek tesettür modelleri nelerdir; sizin için en uygun modeli seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir;

  • Öncelikle tercih edeceğiniz kıyafetlerin şık görünmesine dikkat etmeniz gerekir. Takımlar ya da taşlı ürünler çok daha şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.
  • Elbisenize uygun bir eşarp seçimi yapmanız gerekir. Eşarbınız ile ayakkabılarınızı aynı renkte ya da benzer tonlarda tutmak kombininizde uyum sağlar.
  • Tercih edilen elbise kına gecesi konseptine uygun olmalıdır. Fazla abartılı ya da sade elbiseler tercih etmek konseptin dışında olmanıza neden olabilir.

Kına Gecesine Uygun Yapılabilecek Kombinler Nasıldır?

Kına gecesinde giyilebilecek tesettür modelleri nelerdir; bazı birkaç kombin kına gecelerinde dikkat çekici ve güzel bir kombin elde etmenize yardımcı olacaktır;

  • Renk tonları kombini: Kombininiz içerisinde siyah ve tonları, mavi ve tonları gibi ürünleri kullanarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Siyah ve kırmızı: Siyah ve kırmızı renklerinin kına gecelerinde kullanılabilmesi uygundur.
  • Nude renkler: Pudra pembe, açık kahverengi ve benzeri renkler nüde renkler olarak değerlendirilir. Bu renkler kına gecelerinde kullanılabilen ortama uygun renklerdir.

Kombinlerinizi oluştururken kahverengi bir eşarp, siyah bir elbise ya da takım, kahverengi ayakkabılar ve kahverengi çanta ile hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Çantanız el çantası, ayakkabılarınız ise topuklu ayakkabı olmalıdır.

Kına Gecesine Giyilecek Eşarp Modelleri Nelerdir?

Kına gecesinde giyilebilecek tesettür modelleri nelerdir; elbisenizin yanında tercih edeceğiniz eşarp da önem taşır. Taşlı ya da karışık modeller kına gecelerinde tercih edilebilir. Kırmızı, siyah ya da kahverengi gibi koyu tonlar genellikle bu ortamlarda daha çok kullanılan ürünlerdir.

Ancak tercih ettiğiniz elbisenin rengine bağlı olarak sarı, ten rengi, pudra pembe ya da pembe renkleri tercih edilebilir. Eşarbınızın üzerinde kullanacağınız ekstra takılar görünümünüzün özenli ve şık olmasına yardımcı olarak elegant bir görünüm oluşturma fırsatı yakalarsınız.

Kına Gecesinde Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Kına gecesi için kombin yapmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı püf noktalar bulunuyor;

  • Kullanacağınız takılar oldukça önemlidir. Zincir gibi uzun takıları tercih edilebilirsiniz. Ayrıca elbise rengi ve cilt alt tonunuza uygun olarak gümüş ya da altın takılar kullanmalısınız.
  • Eğer makyaj yapmak istiyorsanız sade bir makyaj tercih edebilirsiniz. Elbise renkleriniz yerine eşarp tonlarınızı kullanarak yapacağınız makyajlar daha güzel duracaktır.
  • Kombininizde mevsime göre ceketler tercih edebilirsiniz. Mümkünse ceket renginizi elbiseniz ya da pantolonunuz ile yanı renkte edinmelisiniz. Ancak siyah pantolon üzerine sarı ceket gibi daha dikkat çekici kombinler de elde edebilirsiniz.

Kombinlerinizi oluştururken kendi bedeninize yakıştırdığınız ürünleri tercih etmeniz yapabileceğiniz en iyi kombini oluşturur.