Eşarp-Rengi-Nasıl-Seçilmelidir-

Eşarp Rengi Nasıl Seçilmelidir?

Eşarp rengi kombininizin görünüşünü değiştirirken sizin de daha şık görünmenizi sağlar. Doğru bir şekilde seçilmiş eşarp renkleri sayesinde hem cildinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz hem de kombininizde yumuşak ve uyumlu bir görünüm yakalarsınız.

Eşarp rengi nasıl seçilmelidir; seçim işleminde birçok durum tercih edeceğiniz rengin doğru olmasına yardımcı olur. Ten rengi, kombininiz hatta göz renginiz gibi bir çok etken eşarbınızın üzerinizde çok daha değişik görünmesine neden olur.

Ten Renginize Uygun Eşarp Rengi Seçimi

Eşarp rengi nasıl seçilmelidir; eşarbınızın ten renginize uygun olması görünümünün çok daha soft ve dikkat çekici olmasına yardımcı olacaktır. Özellikle cilt alt tonunuz ve bu tonlara uyum gösteren renklerin tercih edilmesi durumunda kombininiz kadar cildiniz de canlı gözükür.

Ayrıca cilt renginizin tonu da seçeceğiniz eşarp rengini etkiler. Daha koyu tonlara sahip olan kişilerin kırmızı, sarı, mavi gibi canlı tonlarda eşarp seçmesi eşarbının ve kombininin çok daha dikkat çekici olmasını sağlar.

Açık renkli cilt tonuna sahip kişiler ise daha koyu renkler tercih ederek cildinin çok daha canlı görünmesini sağlayabilir.

Kombininize Uygun Eşarp Rengi Seçimi

Eşarp rengi nasıl seçilmelidir; eşarbınızın rengini mutlaka yaptığınız kombine göre tercih etmelisiniz. Kombininizde kullandığınız parçaların renklerine bakarak özellikle pantolon / etek ya da ayakkabılarınızda tercih ettiğiniz renkleri gözden geçirmeli ve bu renklerden birini seçerek eşarbınızı aynı renkte kullanmalısınız.

Eşarp Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşarp rengi nasıl seçilmelidir; eşarp renginizi en doğru şekilde bulmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir;

  • Kullandığınız dış giyim ya da üst giyim ürününüz ile aynı renkte eşarp tercih etmemeniz gerekir. Eğer bu iki parçayı aynı renk tercih ederseniz kombininiz çarpıcı ve estetik görünümünü kaybedecektir.
  • Kombin içerisinde bulunan bir rengi seçerek bu renginin farklı bir tonunda ya da doğrudan bu renkte bir eşarp rengi kullanmalısınız. Örneğin kullandığınız ayakkabı üzerinde sarı bir detay bulunuyor ise eşarp renginizi sarı yaparak bütünlük yakalayabilirsiniz.

Eşarp Rengi Seçimi İle Kombinlerinizin Arasındaki Bağ

Tercih ettiğiniz eşarp renginiz kombininizin görünüşünü baştan değiştirecektir. Bunun başlıca nedenlerinden birisi hem eşarpların kombinlerde büyük bir yer kaplaması hem de insanların baş bölümünün diğer insanlar tarafından daha kolay fark edilebilmesidir.

Doğru bir eşarp rengi tercih ederseniz özellikle kombininiz sıkıcı bir görünümden uzak kalarak hem canlı hem de otantik bir havaya sahip olacaktır. Yumuşak renklerin birleşimi ile çok daha elegant bir tarz oluşturulabilirken çarpıcı renkler ile tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

Yanlış Eşarp Rengi Seçimi Nasıl Anlaşılır?

Eşarp rengi nasıl seçilmelidir; eşarbınızın renginin sizin için uygun olduğunu anlamak için birçok farlı yol bulunur. Yanlış bir eşarp rengi tercih ettiğinizde;

  • Öncelikle cildiniz olması gerekenden çok daha soluk görünebilir. Özellikle açık renkli cilt tonuna sahip olan kişiler açık renkli eşarplar kullanır ise yüzlerinde cansız bir görünüm oluşabilir.
  • Kombininiz içerisinde en çok dikkat çeken parçanız eşarbınız ise yakaladığınız bütünlükte yanlış renkler bulunabilir.
  • Eşarbınız kombininizde karışık bir görünüm olmasına neden olabilir. Özellikle yanlış model ve renkler karışık ve göz yorucu bir kombin oluşturur. Bu görünüm de istenen estetiklikten uzakta olacaktır.

Hangi Renkler Sizin İçin Uygun Eşarp Rengidir?

Eşarp rengi nasıl seçilmelidir; size uygun olan renkler şu şekilde belirlenebilir;

  • Cilt tonunuz sıcak tonlar olabilir. Bu durumda bej, krem, mercan, turuncu ve tonları, kirli beyaz, hardal, sarı, kahverengi ve kırmızı tonlarındaki eşarpları tercih edebilirsiniz. Bunun yanında altın rengi ürünler de cildinizin çok daha canlı görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Cilt tonunuz soğuk tonlar ise size yakışacak renkler değişiklik gösterecektir. Bu durumda bordo, lila, mürdüm, yeşil, gri, gümüş, pembe ve tonları, mavi, lacivert ve mor renkleri sizin için uyumlu olacaktır.
  • Nötr cilt alt tonuna sahipseniz neredeyse tüm renkler size uyum sağlayacaktır. Ancak özellikle mavi, kırmızı, buz mavi, koz kahverengi ve mantar grisi gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Cilt alt tonunuza uygun seçim yaparken göz renginizi de dikkate almanız sizin için en ideal rengin bulunmasını sağlar. Böylece bu renkleri kombinlerinizde kullanarak cildinizi çok daha canlı gösterebilirsiniz.