Eşarp İle Uyumlu Kıyafetler Nelerdir

Eşarp İle Uyumlu Kıyafetler Nelerdir?

Şık bir tesettür giyim tarzına sahip olabilmek için eşarp ile kıyafetlerin nasıl birbirine uyumlu olabileceğini incelemeniz ve kendinize ait bir kombin oluşturmanız gerekir. Eşarp ile uyumlu kıyafetler nelerdir; her bir renk ve modeldeki eşarbın farklı bir kıyafet ile kombinlenebilirliği bulunuyor.

Göz seviyesine çok yakın olması ve dikkat çeken bir noktada bulunması nedeniyle eşarplar kombinlerinizin etkisini büyük ölçüde değişir. Kendi tarzınızı en iyi şekilde yansıtmak istiyorsanız kaliteli eşarp modelleri ile uyumlu kombinler yapmalısınız.

Tesettür Giyimde Eşarp İle Kıyafetlerin Uyumu Nasıl Yakalanır?

Eşarp ile uyumlu kıyafetler nelerdir; eşarplar tesettür giyimde saçların örtülmesi için kullanılan ürünlerdir. Ancak eşarpların tek amacı saçların örtülmesi değil, oluşturulmuş olan tesettür kombininin tamamlanmasıdır.

Tesettür giyimde tercih ettiğiniz eşarpların kıyafetleriniz ile uyum sağlaması için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunur. Bu noktalardan birincisi eşarbınızın renkleridir. Günümüzde firmamız ile sizlere ulaştırılan eşarp türleri oldukça geniş bir renk skalasına sahiptir. Bu renklerin içerisinde size en yakın olanı tercih ederek seçtiğiniz renge uygun bir kıyafet giyinebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta elbisenizin eşarbınız ile aynı renkte olmaması olacaktır.

Hangi Eşarp Türüne Hangi Kıyafet Uygundur?

Eşarp ile uyumlu kıyafetler nelerdir; eşarbınıza uygun bir elbise tercih ederken kullandığınız eşarbın türünü göz önünde bulundurmanız gerekir;

  • Düz modeller: Düz modeller genellikle yalnızca 1 renkten oluşan modellerdir. Bu modeller sade olmasına rağmen oldukça şık yapıda görünür. Düz renklerde tercih ettiğiniz bir eşarbın altına hareketli kıyafetler tercih ederek çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Çizgili modeller: Çizgili modeller iki ya da birkaç rengin birleşiminden oluşan eşarplardır. Bu eşarplar başlı başına dikkat çekici yapıda olduğu için sade kıyafetler ile güzel bir kombin oluşturur.
  • Desenli modeller: Desenli modeller birçok farklı rengin ve sembolün bir araya geldiği modellerdir. Bu modeller ile farklı renklerin uyumu yakalanırken oldukça şık kombinler oluşturulabilir. Ancak desenli modeller ile kombin oluşturulurken farklı birçok modelin birbirine girmemesine dikkat edilmelidir.

Spor Eşarp Türü İle Spor Kombinler

Eşarp ile uyumlu kıyafetler nelerdir; her bir eşarp modelinin temsil ettiği bir tarz bulunur. Bu tarzlar içerisinde özellikle spor, günlük ve şık modeller yer alır. Spor bir eşarp türü ile spor ve günlük bir kombin yapmak istiyorsanız kombininizde şu adımları uygulamanız gerekir;

  • Öncelikle spor ve günlük duran bir eşarp modeli tercih etmeniz gerekir. Tek renkli ürünler ya da sade görünümü olan eşarplar beklediğiniz etkiyi oluşturabilir.
  • Kombininizde daha çok günlük kıyafetlerden yararlanmalısınız. Kazak, gömlek, pantolon, etek ya da günlük elbise modellerini kullanabilirsiniz.
  • Ayakkabılarınızın günlük ya da spor ayakkabı olmasına dikkat etmelisiniz. Topuklu ya da taşlı ayakkabılar beklediğiniz etkiyi elde etmenize engel olur.
  • Çanta olarak sırt çantaları ya da omuz askısı çantaları kullanabilirsiniz. El çantaları içerisinde ise spor görünüme sahip çantalar istediğiniz tarzı elde etmenizi sağlar.

Özel Günlerde Eşarp İle Kıyafet Kombini Nasıl Olmalıdır?

Özel günler için tercih edilecek eşarp ile uyumlu kıyafetler nelerdir; özel günlerde şık bir kombin yapmak için öncelikle eşarbınızın renklerine uygun olacak bir elbise tercihi yapmanız gerekir. Bu eşarplar daha çok ceket, elbise ya da şık gömlekler ile giyilmek için üretilmiştir.

Şık bir kombin yaparken farklı ve zıt renkler kullanarak kombininizin çarpıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında aynı renk tonlarını kullanmak kombininizde soft bir görünüş oluşturarak çok daha sakin ve sevimli görünmenizi sağlar.

Kıyafete Uygun Eşarp Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşarp ile uyumlu kıyafetler nelerdir; günlük ya da şık kıyafetler eşarp ile tercih edilebilir. Tesettür giyime özel olarak üretilen ya da üretilmeyen kıyafetlerden kombinler oluşturulabilir. Ancak kombininizi oluştururken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor;

  • Kıyafet rengi ile eşarp renginin uyumlu olması gerekir. Her ikisinin aynı renk olması yerine zıt renkler ya da tonlar tercih edilebilir.
  • Eşarbınız karmaşık bir modele sahip ise tercih ettiğiniz kıyafet sade olmalıdır. Aksi takdirde karışık bir görünüm oluşacaktır.

Siyah Renk Eşarp İle Uygun Oluşturulacak Kıyafet Kombinleri

Siyah renk eşarp ile birçok farklı kombinin oluşturulabilmesi mümkündür. Örneğin tüm kıyafetler siyah olarak tercih edilip yalnızca bir parçada farklı bir renk kullanılabilir. Ya da siyah renk eşarbınızın altına kahverengi, mavi ya da kırmızı gibi renklerin tonlarını tercih edebilirsiniz.