Yeni Çıkan Eşarplar

Eşarplar, tüm kadınların vazgeçilmez kıyafetlerindendir. Bazı kadınlar eşarpları tesettür amacıyla bazıları da aksesuar amacıyla kullanır. Bu nedenle eşarplar kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle yeni çıkan eşarplar modern çizgileri ve orijinal desenleriyle neredeyse her kadının beğenisini kazanmaktadır.

 

Yeni Çıkan Eşarp Türleri Nelerdir?

Eşarpları türlerine göre ayırmak istersek bu türlere desenler, kumaş tipi ve renkler diyebiliriz. Yeni çıkan eşarplar ise bu türlerin farklı modellerle işlenmiş halidir. Daha da açıklayacak olursak:

 • Eşarplar günümüzde pastel tek renkte ya da canlı birkaç renge sahip olarak tasarlanmaktadır.
 • Kumaş çeşitliliği artarak herkesin tercihine göre polyester, ipek, pamuk gibi kumaşlardan üretilmeye başlanmıştır. Eşarp satın almak isteyen kişi zevkine ya da kullanım amacına göre bunlardan birini tercih edebilmektedir.
 • Desenler ise eski klasik desenlerin yanında otantik ve orijinal dokunuşlara sahiptir. Böylece kişiler diledikleri yeni görünüşü eşarplar yardımıyla yakalayabilmektedirler.

 

Kendinize En Uygun Eşarbı Nasıl Anlarsınız?

Kendinize uygun bir eşarp satın almak istiyorsanız, satın alma işleminden önce dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar;

 • Eşarbınızın renklerine dikkat etmeniz, tarzınıza ve dolabınıza yakışan renkleri tercih etmeniz gerekmektedir.
 • Farklı modelleri denemekten korkmamalı ve dolabınızı yenileyebilecek modellere de göz atmalısınız.
 • Eşarbınızı satın almadan önce kullanım amacınıza uygun olarak denemeniz önem taşımaktadır. Eşarbın teninize ya da birlikte kullanmayı düşündüğünüz ürüne yakışıp yakışmayacağını anlayabilirsiniz.
 • Yeni çıkan eşarplar orijinal ve güncel desenlere sahip olacağı için mutlaka yeni çıkmış eşarplara da göz atmanız gerekmektedir.

 

Kaliteli Bir Eşarp Nereden Anlaşılır?

Kaliteli bir eşarbı anlamanın birçok yolu bulunmaktadır. Belirlenmiş bazı kriterlerle uygun olup olmamasından bir eşarbın ne kadar kaliteli olduğu anlaşılabilmektedir. Bu kriterler:

 • Eşarp su geçirmemelidir. Özellikle tesettür amacıyla kullanan kişilerin bu kritere dikkat etmesi önemlidir.
 • Leke ve su tutmamalıdır. Böylece emici olmayan yapısıyla sizi korur.
 • Özellikle terleten eşarplar hem saçlarınızın hem de boynunuzun terlemesine ve zamanla tahriş olmasına neden olacaktır.
 • Hava almalıdır. Saçlarınızın ya da kullandığınız bölgenin havasız kalması istenmeyen sonuçlar doğuracaktır.
 • Dayanıklı olmalıdır. Özellikle de kenarında bulunan dikişler sökülmeye karşı dayanıklı olmalıdır.

 

Yeni Çıkan Eşarplar İle Dolabınızı Yenileyin

Eşarplar çok uzun yıllardan beri kullanılması nedeniyle geniş bir skalaya sahiptir. Ancak bu skaladaki modeller genellikle birbirini tekrar eden ya da birbirine çok benzeyen modellerdir. Bu nedenle yeni bir tarzda eşarp bulmak oldukça güç hale gelmektedir. Dolabı ya da tarzı için yeni soluklar arayan kişilerin aradıkları tarzlarda eşarp bulabilmesi zor gibi görünebilir.

Böyle bir durumda yeni modellere göz atmak en büyük kurtarıcı olabilir. Çünkü her yeni çıkan model sizin daha önce görmediğiniz ya da deneyimlemediğiniz bir moel olacaktır. Yeni çıkan eşarplar sahip oldukları orijinal modeller sayesinde dolabınızı yenilemenize yardımcı olacaktır. Böylece sıradan ya da benzer modellerin etkisinden kurtularak kendinize uygun yeni kombinler yapabilirsiniz.

 

Tarzınıza Uygun Eşarp Modelleri

Kombinlerinizde kullandığınız eşarpların en önemli noktası tarzınıza uygun olmasıdır. Çünkü tarzınıza uygun olmayan bir eşarbın kombininizde kullanılması tersine etki yaratarak kombininizin kötü görünmesine neden olacaktır. Kombinle uyumsuz ya da size yakışmayan eşarplar bir kombine yapılacak en kötü dokunuştur.

Tarzınıza en uygun eşarp modellerini bulmak için çok modele ulaşmanız ve bu modelleri inceleyerek karar vermeniz gerekecektir. Özellikle yeni çıkan eşarplar günümüzde çizgisini aşarak herkese hitap etmeye çalıştığı için bu eşarp modellerini incelemeniz yararınıza olacaktır. Bu sayede sizi yansıtacak ve tarzınızı tamamlayacak eşarpları bulabilirsiniz.

 

Kombinlerinizde Eşarp Etkisi

Tesettür dışında kadınlar eşarpları kattığı hava ve şıklık için tercih etmektedir. Özellikle sade bir kombini tamamlamak için en güzel seçenek eşarplar ile renklendirmektir. Bir başka yöntem olarak da eşarplar çanta ya boyun aksesuarı olarak tercih edilebilmektedir. Gömleklerle ya da ceketlerle eşarpların sağladığı uyum ise bir başka kombinin kurtarıcısı olmaktadır.

Eşarbı tesettür için kullanan kadınlar ise eşarp, tamamlanan kombinin en büyük parçalarından biridir. Özellikle insanların size bakınca göreceği kıyafetiniz eşarbınız olacağı için doğru seçilmiş ve size yakışan bir eşarbın farkı olumlu etki yaratacaktır. Aynı zamanda günün büyük bir kısmında eşarbınızı kullanmak zorunda kalacağınız için de eşarbınızın kaliteli olması büyük önem taşımaktadır.