Yaz Mevsimi Eşarp Modelleri

Yaz mevsimi eşarp seçimleri daha canlı olmakla birlikte renk olarak daha açık tonlardadır. Buna en çok mevsimsel sebepler etki etmektedir. Ancak modanın etkisinden de bahsetmek gerekmektedir. Yaz mevsiminde kullanılan eşarplar çok daha canlıdır ve şıktır.

 

Mevsimlere Göre Eşarp Seçimi Yapılır Mı?

Mevsimlere göre eşarp seçimi yapmak oldukça önemlidir. Bunun sebebi ise mevsimlere göre başı koruma biçiminin farklı olmasıdır. Kışın soğuktan korurken yazın sıcak havadan ve güneşten korumak üzere eşarp tercihi yapılmalıdır. Bazı zamanlarda insanlar güzel odluğu için mevsimler tercih yapmaları gerekirken yapmazlar ve bu saç dökülmeleri gibi ya da yüzde kaşıntı yapan bir konuma getirebilir sizi. Bu durumlar başınıza gelmeden ve koku problemi yaşamadan en uygun kumaşı ve en uygun rengi kullanabilmek olumlu anlamda etki gösterecektir.

 

Yaz Mevsimi Eşarp Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Yaz mevsimi eşarp modelleri kumaş bakımından önem arz etmektedir. Hatta kumaşlar en çok mevsime göre değişiklik göstermektedir. Yazın istenen kumaşlar saçın hava almasını sağlayan kumaşlardır. Bunlar doğal kumaşlar olmalıdır veya doğal malzemeden yapılmış olmalıdır. Buna en iyi örnek pamuklu kumaştır. Pamuklu kumaşlar, keten kumaşlar yazın en çok tercih edilen ve saça hava aldıran kumaşlardır. Özellikle açık renklerin de oldukça yakıştığı bu kumaşlar tercih bakımından ön sırada yer almaktadır.

 

Yaz Mevsimi Eşarp Desenleri Nasıldır?

Yaz mevsimi eşarp modelleri en çok desenleri ile dikkat çeker. Genelde bahar ve yaz mevsimini şal desenleri benzemek ile birlikte desenler oldukça popülerdir bu iki mevsimde de. Bu desenler kendi arasında çeşitliliğe sahip olsa da dikkatimizi en çok çeken desenler çiçek desenleridir. Çiçeklere yaprak desenleri de eşlik eder. Bu desenler fazlasıyla çeşitlidir. Bu çeşidin sebebi ise her çiçeği eşarplar üzerinde bulabilmenin mümkün olmasıdır. Oldukça fazla çeşit vardır ve her biri eşarplar bazen beraber bazen de tek başlarına yansıtılmıştır. Bu sayede eşarplar daha canlı bir görüntüye sahiptir. Her eşarp desenli olmak zorunda da değildir. Yaz mevsimi eşarp modelleri arasında sade modeller de karşımıza çıkar. Bu sade modeller genelde soft renkler dediğimiz renklerdir ve en açık tonlar bulunmaktadır.

 

Yaz Mevsimi Eşarp Renkleri Nasıldır?

Yaz mevsimi eşarp modelleri en çok renkleri ile dikkat çeker. Bu renkler oldukça canlı renklerdir. Bunun mevsimsel sebebi olduğu gibi moda ile uyumu da göze çarpmaktadır. Mevsimsel sebebi koyu renklerin güneşi daha fazla çekmesidir. Bu nedenle açık renk kumaşlar daha fazla tercih edilmektedir. Açık renk kumaşlar canlı görüntüsü ile yaza daha uyumludur. Bu sayede yazın moda olan giysiler ile çok daha fazla uyuma sahiptir. Aynı zamanda sezondaki giysiler ile de uyum yakalayan yaz mevsimindeki eşarplar oldukça şık görüntülere ve tasarımlara sahiptir.

 

Kış Mevsimi Eşarp Desenleri Nasıldır?

Kış mevsimi eşarp desenleri genelde geometrik desenlere sahiptir. Bu desenler de oldukça sadedir. Sadece sade desenler karşımıza çıkar. Özellikle çizgilere bolca rastlarız. Desenler açık renk olsa da eşarplar genelde koyu renktir. Aynı zamanda birbirlerine uyumlu renklerdir.

Kış mevsiminde pek fazla desenli eşarplar ve şallar karşımıza çıkmaz. Bunun yerine daha sade eşarpları görürüz. Bahar geldiğinde ise eşarplar bir anda renklenir.

 

Kış Mevsimi Eşarp Renkleri Nasıldır?

Yaz mevsiminin tam tersi biçimde kış mevsiminde kumaş renkleri daha koyudur. Burada mevsimsel sebepler temel etkendir. Ancak moda algısı da buna etki etmektedir. Moda mevsimlere göre değişim göstermektedir. Buna en iyi örnek giysilerdir. Kışın daha koyu giysiler ve daha kalın kumaşlar görülmektedir. Bu hem bir moda algısıdır hem de mevsimsel koşulların bir etkisidir. Kalın kumaşlar kafanızı daha sıcak tutacaktır. Aynı zamanda koyu renkler de olası hava koşullarından daha az olumsuz etkilenmenizi sağlayacaktır ve mevsimin moda algısına uyumlu olarak daha koyu renkleri barındırmaktadır. Koyu giysilere koyu eşarplar kullanılmaktadır ve kışın ve sonbaharın renkleri bir arada birbirini barındırmaktadır.

Renkler genelde kahve, siyah gibi tonlardır Aynı zamanda haki, bordo veya lacivert gibi renkler görebilmek de mümkündür. Açık renkler elbette vardır ancak çoğunluk koyu renklerdedir. Yani yaz mevsimi eşarp modelleri söz konusu olduğunda oldukça farklıdır.