Türkiye’nin Toptan Eşarp ve Şal Toptancısı     

İslamiyet başta olmak üzere birçok dinde kullanımı söz konusu olan eşarp, kadın için bir örtünme aksesuarıdır. Saç ve boyun bölgesinin örtülmesi için kullanılan eşarplar tesettür giyimin vazgeçilmezi olmasının yanı sıra modern kadının da aksesuarı olarak dikkat çekmektedir. Çoğunlukla tesettür giyim ile bağdaştırılan eşarp, ihtiyaçlara bağlı olarak gelişmeye devam ediyor. Tarih boyunca farklı şekillerde değerlendirilen ürünün bağlama stili de milletlere ve inanışlara göre farklılık gösteriyor. Çiçekli, ekoseli, geometri desenli ya da sade, her zevke ve her yaşa uygun modeller genellikle pamuk ya da ipek kumaştan tercih ediliyor.

Ham Maddesine Göre Eşarp Türleri

Kullanılan ham maddeye göre farklı isimlerle anılan eşarp türleri içerisinde en fazla tercih edilen tivil eşarplardır. Bunun yanı sıra

 •  %100 saf ipekten üretilen sura eşarp
 •  Genellikle abiyeler için tercih edilen saten eşarp
 •  İpeksi yumuşak bir kumaştan üretilen rayon eşarp
 •  Hafif parlak ve zengin bir görünüm veren viskon eşarp
 •  Dokuma aşamasında desen oluşturulan jakarlı eşarp
 •  Günlük kullanıma uygun vual eşarp modelleri de kadınlar arasında tercih edilir.

Satış Çeşitliliği Satış Oranını Arttırıyor

Her üründe olduğu gibi eşarp ve şal konusunda da imalat aşamasını tamamlayan her ürün fabrika tarafından perakende satışa sunulmak üzere dağıtıcılara ulaştırılır. Markaların kendi adına temsilcilikleri bulunduğu gibi aynı zamanda perakende satış yapan esnaflara da toplu eşarp satışı gerçekleştirilir. Aynı zamanda internet üzerinden de hem perakende hem de toptan eşarp satışı mevcuttur. Satış çeşitliliğinin fazla olmasından kaynaklı olarak satış oranları da her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

Tekstil Dünyasına Yön Veren Firma

Kullanım kolaylığı, sade ve şık tasarımları, birçok farklı renk ve çeşidinin yanı sıra aynı zamanda zarif bir görünüme ulaşmak isteyen kadınlar tarafından eşarplar her geçen gün çok daha fazla rağbet görüyor. Tekstil dünyasına yön veren firmalardan olan Akgün eşarp gerek toptan gerek perakende satışlarda büyük indirim ve kolaylıklar sağlayarak halka ürünlere kolay erişim imkanı sunuyor. Kadınlar arasında moda sektöründe popülariteyi belirlemeye de öncülük eden alıcılar toplu satış üzerine sağlanan imkânlardan yararlanıyor. Uzun yıllardır tesettür giyimin olmazsa olmaz ürünlerinden olan şallar model ve kumaşına göre her zevke hitap eder.

Kumaş Cinsine Göre Şal Modelleri

Hem şık hem de spor bir görünümden vazgeçmeyenlerin tercihi olan şal, son dönemde eşarplara göre çok daha fazla rağbet görmekte. Özellikle şal modelleri arasında düz, desenli ve abiye şallar en fazla tercih edilen ürünler arasında yerini alır. Kumaş cinsine göre farklı modellere sahip olan şallar;

 •  Medine ipeği şal
 •  Krinkıl krep şal
 •  Selanik ipeği şal
 •  Desenli şal
 •  Abiye şal
 •  Vertu desenli şal
 •  Tafta şal
 •  Desenli pamuk şal gibi farklı modellere ayrılır.

Genç Kadının Tercihi Şal

Özellikle genç kadınların tercihi haline gelen şal, yeni modelleri ve tarzları ile tüketiciye sunuluyor. Eşarpta olduğu gibi perakende ve toptan şal seçenekleri de uygun fiyat politikası ile tüketiciye ulaştırılıyor. Farklı şekil ve çeşitlerde üretilen şallar kaliteleri bakımından da değişiklik gösterir. Her bütçeye uygun ürünler henüz üretim aşamasında standartlarına göre ayrılarak üretimden geçer.

Dünya Genelinde Yeni Pazar Alanları

Üretim çokluğu, geniş ürün yelpazesi ve kalitesi gibi farklı kriterlere sahip olan ürünler birçok farklı kitleye hitap eder. Toptan eşarp Ankara başta olmak üzere Türkiye’de her noktaya toptan ve perakende satış imkanı sağlanır. Satış çeşitliliği satış oranının yükselmesini etkilediği gibi aynı zamanda çok daha fazla insana ulaşma olanağı sunar. Gelişen teknoloji ile birlikte yurtiçi kadar yurtdışı satışında da imkanlar arttırılır ve böylelikle dünya genelinde yeni pazar alanları yaratılır.

Türkiye’nin Her Noktasına Ulaştırılıyor

Eşarp ve şal konusunda hem ülke içinde hem de ülke dışında sektör gelişmeye devam ediyor ve çeşitlilik sağlayarak güçleniyor. Eşarp ve şal modelleri Türkiye’nin tüm illeri olmak üzere Avrupa ülkelerine de hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırılır. Profesyonel tasarım ekipleri tarafından hazırlanan ürünler uygun fiyat garantisi Türkiye’nin her noktasına ulaştırılıyor. Moda dünyasının takip ettiği binlerce çeşit eşarp ve şal, Türkiye’deki kullanıcılarına sunuluyor ihtiyacı göre toptan şal ve eşarp için çözüm üretiliyor istenen koleksiyonlarda hazır yüzbinlerce stok anında yurt içi ve yurt dışına gönderiliyor.