Tesettür giyim modasında bu yıl ezberleri bozacak tasarımlar ön plana çıkıyor. Eşarplar, şallar, elbiseler, trikolar ve aksesuarlarda önemli değişiklikler görmek sürpriz olmayacak. 

Geniş bir yelpazeye sahip olan tesettür giyimde 2020, konfor ve estetiğin yılı olabilir. Günlük giyim için daha salaş kombinler öne çıkıyor ve spor giyim yükselişe geçiyor. İlkbahar ve yaz aylarından itibaren bu durumun daha fazla ön planda olacağı bir trend baskın olabilir. 

Geçtiğimiz yıllarda parçalı kombinler yaygınken 2020’de tek parça elbiselerin daha fazla rağbet göreceği bir dönem deneyimleyeceğiz. Tek parça tunik modeller başta olmak üzere ferace modelleri de yılın koleksiyonunda önemli parçaları oluşturacak.  

2020’nin öne çıkan trendi: Tulumlar 

Kış aylarında daha sık rastladığımız tulumlar, tesettür giyimi tercih eden kadınlar için değerli bir seçenek olmaya devam ediyor. Tulumlar genellikle kış ve ilkbahar aylarında kullanılıyor. Tulum tarzı elbiseleri uzun yelekler ya da crop ceketlerle birlikte kullanmak başarılı bir kombin seçeneği olabilir. Ek olarak; bu elbiselerle birlikte kullanacağız çanta ve gözlük gibi aksesuarlar da kombini zenginleştirmek için ideal. 

Bu yıl şifon elbiselerin tam zamanı 

Geçtiğimiz yıllara göre daha ılık bir kış mevsimini geride bırakıyoruz. İlkbahar aylarından itibaren şifon elbiselere daha fazla denk gelebiliriz. İlkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmez kıyafetlerinden olan uzun şifon elbiseler, 2020’nin trendleri arasına girmeye aday. Hafif kumaşlardan üretilmiş, asimetrik kesimli bu elbiseler çiçekli motifleriyle de bu yıl yeniden gündeme gelebilir. Yüksek omuz, fırfırlı yaka ve balon kol detayı estetik açıdan hoş bir görüntü sağlıyor.  

Tesettürün şık ve konforlu hali: Feraceler 

Ferace tasarımlar, Osmanlı’dan bu yana günümüze ulaşan tesettür giyim koleksiyonunun son halkası olabilir. Şık ve konforlu kullanımı sayesinde tesettür modasının ikonlarından biri haline geldi. Ferace modelleri geniş bir renk ve model çeşitliliğine sahip. Hem gündelik kullanım hem de özel davetler için tercih edebilecek başarılı tasarımları içeriyor.  

Başarılı kombinler yaratmak için yılın trendlerini takip edin, tesettür giyim modasının ipuçlarını önemseyin ve değişime eşlik edin.