Özel Günler İçin Eşarp Modelleri

Özel günler için seçilen eşarplar çeşitli olmakla birlikte bu çeşitlilik günlük eşarplar kadar fazla değildir. Tek düze renkler tercih edilebildiği gibi özel günler şatafatı tercih eden hanımlar için de odlukça gösterişli ve özel tasarımlara sahip son moda pek çok eşarp bulunmaktadır. Özel günler için eşarp modelleri pek çok kadının dolabında bulunması gereken parçalardır.

 

Özel Gün Eşarplarında Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Özel gün eşarplarında dikkat edilmesi gerekilen şey şık olmasıdır. Şık ve gözü çeken eşarplar aslında özel günlerde en çok tercih edilen eşarplardır. Bu sayede hem giysi hem de eşarp dikkat çekici olur ve özel günlerde zarafet önemli bir konudur. Eşarplar ile zarafet tamamlanır.

 

Özel Gün Eşarplarında Kumaş Nasıl Olmalıdır?

Özel günler için eşarp modelleri belirli kumaşlara sahiptir. Bu kumaşlarda en önemli özellik parlak durmasıdır. Parlak durması ile birlikte iç göstermeyen kumaş olabileceği gibi iç gösteren ve bone ile kullanılan eşarplar da sıklıkla karşımıza çıkar.

 

Özel Gün Eşarplarında Renk Nasıl Olmalıdır?

Özel günler için eşarp modelleri göz önünde bulundurulduğunda karşımıza en çok siyah renk çıkar. Siyah renk en çok tercih edilen renktir. Üzerinde farklı renk desenler barındıran zemini siyah renk eşarplar çok sık karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak koyu bordo, haki veya koyu lacivert gibi renkler sık sık gözümüzün önüne gelir. Bu renkler elbette değişime uğrayabilir. Genellikle koyu tonları görsek de açık tonlar da karşımıza çıkar. Krem rengi ve ten rengi parlak kumaşlarda sıklıkla görülmektedir. Aynı zamanda ipek kumaşlarda da sıklıkla karşımıza çıkar ve aynı renk ya da bir ton koyu boneler ile özel günlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Özel Gün Eşarpları Modaya Bağlı Olarak Değişir Mi?

Özel gün eşarpları günlük eşarplardan daha az biçimde değişir. Bu değişimin bu kadar az olmasının sebebi ise özel günlerden beklentinin farklı olmasıdır. Özel gün eşarpları daha parlak olmalıdır. Bu nedenle en çok saten tercih edilir ve satenin dışına çıkılsa da çok farklı bir kumaş tercih edilmez. Aynı zamanda özel günlerde kullanılan renkler de oldukça belirgindir. Zaten parlak kumaşlar kullanıldığı için renkler çok daha canlı gözükecektir. Bu gibi nedenlerden özel gün eşarpları sıklıkla değişmese de desen farklılıkları karşımıza çıkabilir. Örneğin eskiden desen kullanımı daha fazla iken günümüzde özel günler için eşarp modelleri söz konusu olduğunda karşımıza daha sade eşarplar çıkar. Ancak günlük eşarplara baktığımızda günlük eşarplar neredeyse her sene veya iki senede bir değişim göstermektedir. Özel gün eşarplarında ise bu değişim 4-5 senede bir olmaktadır ve keskin değişimlerden söz etmek mümkün değildir.

 

Özel Günlerde Kullanılan Eşarplar Günlük Olarak da Kullanılabilir Mi?

Özel günlerde kullanılan eşarpların en büyük farkı kumaştadır. Genelde bu kumaşlar günlük hayatta rahat rahat kullanılabilecek kumaşlar değildir. En azından dışarıda 8-10 saat duruyorsanız özel günlerde kullanılan eşarp tercihi sık sık yapılamaz ancak arada bir yapılması saça herhangi bir zarar vermez. Eğer dışarıda birkaç saat bulunuyor iseniz özel günlerde kullandığınız her eşarp burada da kullanılabilmektedir. Saç için çok sağlıklı olmamakla birlikte genelde özel gün eşarpları hava geçirmez ve saçın hava alamaması aylar boyu aynı eşarbı kullanıyorsanız saçınıza zarar verebilir ancak ara ara dönemlerde günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir görüntüye sahiptir. Özel günler için eşarp modelleri baktığınızda günlük hayatta kullanılabilecek modeller de görebilirsiniz.

 

Özel Gün Eşarplarında Kalite Farkı

Özellikle son zamanlarda bunu göremesek de on yıl öncesine kadar özel gün eşarpları çok daha kaliteli olur iken günlük eşarplarda bu kadar kalite görmek pek mümkün değil idi. Bu dönemin moda algısı ile gerçekleşir iken günümüzün moda anlayışı biraz daha farklıdır.

Özel günler için eşarp modelleri günümüzde günlük eşarplardan çok da farklı değildir. Elbette birtakım farklılıklar olmakla birlikte artık özel günlerde kullanılan eşarplar günümüzde pek çok yerde de kullanılabilmektedir. Bunun pek çok sebebi vardır ancak temel sebep modadır. Moda anlayışı özel günleri günümüze taşımıştır. Artık günlük eşarplara baktığımızda karşımıza özel günlerdeki kadar şık eşarplar çıkabilmektedir. Günümüz algısı hem rahat hem de şık olmaktır. Oldukça kaliteli şık ve rahat eşarplar kullanılır iken aynı zamanda özel günlerde kullanılan eşarp kalitesine de sahiptir.