İlk Bahar Eşarp Modası

İlk bahar eşarp modası oldukça çeşitlidir. Bu kadar çeşit içerisinden kadınlar kendisine en uygunun seçmektedir. Ancak bu çeşitlilik belli bir çerçeve içerisinde gelişmektedir. Yani her ürün yoktur ve belli birtakım konseptler çerçevesinde geniş bir alana yayılan pek çok ürün bulabilmek mümkündür. İlk bahar eşarp modası bahardan oldukça etkilenmektedir ve temeline baharın dışarıdaki natüralist görüntüsünü almaktadır.

 

Mevsimlere Göre Eşarp Seçimi

Mevsimlere göre eşarp seçimi yaparken dikkat edilecekler oldukça fazladır. Bunlardan ilki mevsimlere göre hava koşullardır. Kışın açık renkler pek tercih edilmez. Bunun sebeplerinden biri yağmur yağması, kirlenmesidir. Kışın koyu renkler tercih edilir ve özellikle zaten kış giysileri de koyu renklidir bu nedenle eşarp bunlarla uyum sağlamalıdır. Bu gibi nedenler sebebiyle de koyu renktir.

Yaz mevsimi ve bahar mevsimi eşarpları ise daha açık renklerde olmalıdır. Bunun temelinde güneşi çekmemesi yatmaktadır. Yani mevsimsel bir sebep söz konusudur. Koyu renkler güneşi çeker ve açık renkler daha az güneşi çekerler. Bu sayede ilk bahar eşarp modası da oluşur. Canlı ve açık renkler ilk bahar eşarp modası anlayışının temelini oluşturmaktadır. Bu tercih kumaşları da etkilemektedir. Kışın kumaşlar daha kalın olmalıdır ancak yazın kumaşlar daha ince olmalı ve saçın hava almasını sağlamalıdır. Bu sayede herhangi bir saç dökülmesi yaşanmaz.

 

İlk Bahar Eşarp Kumaşı

İlk bahar eşarp modası en çok kumaşlar ile kendini gösterir. Kumaşlar tamamen saçın hava almasına odaklanmaktadır ve en az terleten kumaşlar tercih edilmelidir. Bu sayede gün içerisinde uzun süre eşarp taksanız da terleme problemini ve beraberinde de kokuyu en aza indirmiş olursunuz. Yaz mevsimlerinde eşarp kullanırken keten ilk tercihlerden biridir. Keten kumaş oldukça spor bir görünüme sahip olmakla birlikte şıklaştırılmaya da açıktır. Keten kumaş teri emer ve kokuyu en aza indirger. Aynı zamanda sizin de terlememenizi sağlar. Tamamen pamuklu kumaşlar en iyi seçenek olacaktır. Pamuk tamamen doğal bir madde olduğu için teri kolaylıkla emer ve saçın hava almasını sağlayan esnekliğe sahiptir.

 

İlk Bahar Eşarp Renkleri

İlk bahar eşarp renkleri kumaştan sonraki önemli faktördür. Burada açık renk tercihlerine sıklıkla rastlarız. Çünkü güneşi çekmez ve rahatlıkla kullanılabilir Aynı tercih bonede de yapılmalıdır. Kumaşı seçtikten sonra sıra renk seçmeye gelir. Renkler genelde canlı tonlardır. Desen olsun veya olmasın açık renkler ve canlı tonlar burada ön planda olmaktadır.

Özellikle pudra pembeler, bebek mavileri, açık yeşiller, açık kahveler, ten renkleri bu mevsimde sıklıkla tercih edilmektedir. Öyle ki bahar mevsiminde birçok kadında bu renkleri görebilmeniz mümkündür. Desenli olabilecekleri gibi son yılların modası olacak şekilde deseniz modeller de oldukça fazladır. İlk bahar eşarp modası renkleri söz konusunda olduğunda genelde açık tonlardan söz edebilmek mümkündür.

 

İlk Bahar Eşarp Desenleri

İlk bahar eşarp modası desenleri düşünüldüğünde eşarpların en desenli olduğu mevsimdir. Bu ilk baharın kendisinden etkilenilmesi sebebiyle oluşan bir modadır. Her sene desenlerin sayısı artıp azalsa da genel olarak bitkisel desenleri oldukça fazla görürüz. Bu mevsimde eşarplar aşık tonlar üzerine koyu renklerde bitkiler ya da açık tonların üzerine yine aynı açık tonlarda desenler şeklinde kendilerini göstermektedir.

Ancak desensiz eşarplar da sıklıkla karşımıza çıkar. Eşarp her zaman desenli olmak zorunda değildir. Özellikle son yıllarda desen sayısı azalsa da desenlerin en çok görüldüğü mevsimler bahar mevsimleridir. Hatta en çok ilk bahar mevsimi demek yalan olmaz.

 

Son Bahar Eşarp Kumaşları

Son bahar eşarp kumaşları da ilk bahar eşarp kumaşlarına benzemektedir. Mevsimsel olarak biraz daha soğuk bir mevsim olsa da kışın kullanılan kumaşlar yerine bahar döneminde kullanılan kumaşlar daha fazla tercih edilmektedir çünkü kışın kullanılan kumaşlar terletebilmektedir. Bu nedenle aynı kumaşları daha sık görebilmek mümkündür.

 

Son Bahar Eşarp Renkleri

İlk bahar eşarp modası gibi son bahar eşarp modası da canlıdır. Desenli olabildiği gibi desensiz de olabilmektedir. Desenler çiçeklidir ve benzerlik bu yönden vardır. Buna ek olarak son bahar eşarpları mevsimin de etkisi ile genellikle kahve tonları ve yeşil tonlarıdır. Aynı zamanda pembe tonları da görebilmek mümkündür.