Özel günler için bir hediye mi bakıyorsunuz? Güzel bir eşarp ya da şal seçimi başarılı bir hediye olabilir. Özel günlerde sevdiklerinizi mutlu edebilmek için bu seçimi yaparken yardıma ihtiyacınız olacak. 

Özel bir hediye çoğu zaman uzun uğraşlara neden olabiliyor. Doğru hediyeyi verebilmek için karşınızdakini yeterince tanıyor musunuz? Bir hediyelik eşarp ya da şal seçerken hediyeyi aldığınız kişinin ne tür renkler sevdiğini ve hangi kumaşlardan hoşlandığını bilmek başarılı bir seçim yapmanızı sağlayabilir. Ek olarak; bu kişiyle olan yakınlığınızın derecesi de seçeceğiniz eşarp ya da şal için belirleyici bir başka etken olacaktır. Anneniz için bir hediyelik eşarp almayı planlıyorsanız daha mat, koyu tonlar tercih edebilirsiniz. Ancak bu hediyeyi eşiniz için almayı planlıyorsanız o halde daha marjinal tonlara sahip eşarpları seçmek mantıklı olabilir.  

Eşarp ve şal ürünleri yüzlerce farklı renk, onlarca farklı kumaş ve desene ayrılıyor. Bu nedenle doğru hediyeyi bulabilmek için yüzlerce seçeneği elemeniz gerekebilir. Bunun için de belli önceliklerinizin olması ve hediye aldığınız kişinin zevklerini bilmeniz yeterli. Bunun için size birkaç ipucu verelim: 

  1. Eşarp ve şal ürünlerinde geniş bir fiyat skalası mevcut. 10 TL’den başlayıp 1000 TL’ye kadar uzanan geniş bir fiyat aralığı var. Bu açıdan öncelikle bütçenizi belirleyin ve bu sayede daha az hediye seçeneğini tarayın. 
  2. Hediye alacağınız kişinin hangi renklerden hoşlandığını mutlaka öğrenin. Açık tonları mı seviyor, koyu tonları mı? Kıyafetlerinde genel olarak hangi renkleri kullandığını bilmek size bu konuda ipucu verebilir. 
  3. Bu hediyenin sahibi olacak kişi acaba kaç yaşında? Buna göre daha geleneksel motifleri ya da yeni ve farklı desenleri içeren eşarpları tercih edebilirsiniz. 
  4. Hediye almayı planladığınız kişinin sevdiği, tercih ettiği tesettür giyim markaları hangileri? Bu soru da sizi doğru cevaba ulaştırabilir. Hediyeyi onun benimsediği markalardan satın almak onu önemsediğinizi hissettirecektir.  
  5. Hediyeyi bir arkadaşınız, nişanlınız ya da eşiniz için mi satın alıyorsunuz? Aranızdaki ilişkinin düzeyine göre daha özel bir hediye tercihinde bulunmak her zaman önem içerir.