Günlük Eşarplar Nasıl Olmalıdır?

Günlük Eşarplar Nasıl Olmalıdır?

Günlük eşarplar fazlasıyla çeşitlidir. Bu biraz da kişinin tercihine bağlıdır. Kişi gün içerisinde odlukça şık olmayı tercih edebileceği gibi daha konforlu bir eşarbı da tercih edebilir. Buna göre bir eşarp anlayışı ortaya çıkar ve kişi bu tarz ürünleri dolabında barındırabilir.

Günlük eşarplar birçok farklı çeşitte olabilir ve nasıl olmalıdır sorusuna net bir cevap verilemese de modaya uygunluk arz eder. Modaya uygunluktan kasıt elbette dönemsel modadır. Son sezonların modası ise sadeliktir. Sadelik günlük eşarpların ana hatlarından biri olmuştur. Günlük eşarplar daha sade, zarif ve rahat olmaktadır. Bu sayede kişi hem zarif görünürken hem de aynı zamanda gün içerisinde ne kadar takarsa taksın rahat edebileceği bir eşarp kullanmaktadır.

 

Günlük Eşarp Kumaş Tercihleri

Günlük eşarplar içerisinden kumaş tercihleri yaparken bu tercihlerde rahatlık ve şıklık bir arada bulunmalıdır. Bundan kasıt elbette gün içerisinde hatta neredeyse günün yarısında kullanılan eşarpların saça zarar vermeyen ve kafanın hava almasını sağlayan kumaşlar olmasıdır. Buna en iyi örnek pamuklu kumaşlardır. Pamuklu kumaşlar oldukça çeşitlidir bu nedenle içerisinden en iyisini bulmak için denem yanılma yöntemini tercih etmek doğru olacaktır. Kaliteli ve yüzde yüz pamuk bir eşarp uzun yıllar boyunca kullanılabilecek bir eşarp olarak görülmektedir.

Buna ek olarak ipek kumaş karşımıza çıkar. İpek kumaşın da çok fazla çeşidi vardır bu nedenle tek bir yargıda bulunulamaz. İpek kumaşlar günümüzün en popüler kumaşlarıdır. En az pamuk kumaş kadar tercih edilmektedir.

 

Günlük Eşarplar Nasıl Kombin Edilmelidir?

Günlük eşarp kombinlerine bakıldığında kombin yapılırken dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar karşımıza çıkar. Bu unsurların başında giysileriniz ile uyum yatmaktadır. Bu konuda birkaç seçenek vardır. Öncelikle üst giysiniz ile aynı renk bir eşarp seçmek en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Sizi daha uzun gösterir. Buna ek olarak diğer bir yöntem ise eşarp renginizi daha karışık seçerken giysinizin renginden bir parçayı barındırmasıdır. Bir diğer yöntem ise tüm bunların dışında farklı bir renk seçmektir. Farklı renkten kasıt siyah, beyaz veya krem gibi orta bir renk seçmektir ve her renge uyum sağlayacağını bilerek seçmektir. Bu sayede uyumlu bir kombin yapabilmeniz mümkündür.

 

Günlük Eşarp Modası

Günlük eşarplar kendi açılarından bir moda oluşturmuştur. Artık eşarp sadece özel günlerde güzel olmalıdır algısı sona ermiştir ve pek çok kadın günlük hayatında da şık eşarplar kullanmaktadır. Bu şık eşarplar aynı zamanda kaliteli kumaşlara ve kaliteli görünüşlere sahiptir ancak günlük eşarplar söz konusu olduğunda en önemli faktör rahatlıktır. Yani gündüz en az 8-10 saat kullanılan eşarplarda saçın hava alabiliyor olması ve aynı zamanda kişiyi sıkmaması, rahatsız etmemesi en önemli faktörlerdir. Kişi bunları sağlayan kumaşı çok daha fazla tercih eder ve bu kumaşın renk çeşitliliğini dolabında arttırır.

Günlük eşarp modasının temelinde rahatlık olmakla birlikte bu rahatlığın şık görünmesi de önemlidir. Ancak bu şıklık abartılı değil, sade ve zarif olmalıdır. Son yılların modası bu şekildedir. Bu sayede daha rahat ve zarif bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

 

Günlük Eşarplarda Baskı İyi Bir Tercih Midir?

Son yıllarda pek popüler olmasa da bir zamanların en popüler eşarpları baskı eşarplardır. Baskı eşarplardan kasıt kumaşın üzerine herhangi bir baskı yapılmasıdır. Özellikle bir dönem günlük eşarplar arasında sıklıkla gördüğümüz baskı eşarplara artık pek fazla rastlamak mümkün değildir. Bunun sebebi ise fazla abartılı bir görüntüye sahip olması ve çok fazla dikkat çekmesidir. Aynı zamanda da yeterince şık bulunan bir parça olmamıştır. Elbette bu anlayış bu dönem için geçerlidir çünkü ortaya çıktığı dönemde pek çok kadının beğenisini kazanmıştır.

Son yıllarda pek fazla karşımıza çıkmamakla birlikte günlük eşarplar tercih ederken baskılı eşarp kullanmak isteyen kadınlar bunun iyi bir tercih olup olmadığını merak ederler. Aslında baskılı eşarplarda en önemlisi eşarbın dikkat çekecek parça olacağı için nasıl kombine edileceğidir. Yani kombin etme tarzınıza bağlı olarak baskı eşarplar çok modern ve şık görünebilmektedir. Tek yapmanız gereken baskı eşarplar kullanırken giysilerinizi daha sade tercih etmenizdir. Bu sayede daha iyi bir görüntüye sahip olabilirsiniz.