Fabrikadan Toptan Eşarp

Eşarp, tarih boyunca kadınlar tarafından farklı amaçlar için kullanıldı ancak en önemli ve en fazla kullanımı dini anlamda oldu. Bugünün şartlarında kadınlar için tamamlayıcı bir aksesuar olarak farklı şekillerde ve biçimlerde kullanılan eşarp birbirinden farklı renk ve şekillerde üretilmektedir. İmalat aşaması tamamlanan her tekstil ürününde olduğu gibi eşarplarda perakende ve fabrika satışı olmak üzere dağıtıcılara ulaştırılır. Böylelikle hedef kitleye ulaşmak için fabrikadan yola çıkan eşarp alıcısına ulaşana kadar birçok yoldan geçer.

Eşarp Son Alıcıya Nasıl Ulaşır?

Toptancıdan esnafa kadar birçok el değiştiren eşarpların internet üzerinden de hem toptan hem de perakende satışı yapılır. Satış çeşitliliği fabrikadan toptan eşarp satışı oranlarının yükselmesine ve çok daha fazla insana ulaşmasına imkan sağlar. Yurt içinde olduğu kadar yurt dışı içinde satış olanakları gelişen teknoloji sayesinde artar ve dünya üzerinde yenipazar alanları oluşturur. Kadın şıklığını öne çıkartmakta en önemli aksesuarlardan olan eşarp modelleri en ince ayrıntıya kadar düşünerek tasarlanır. Klasik tasarımlar halen birçok kadının tercihi olsa da dikkat çekici ürünler de günün her saati ve her ortamda kullanılır.

Akgün Eşarplarının Farkı Nedir?

Asaletin ve zarafetin temsilcisi olan ürünler Akgün Eşarp tarafından kendine özgü ve modern tasarımlar ile buluşur. Düz dokunun yanı sıra çiçek modelleri ya da geometrik desenli üretilen ve modern tarzı simgeleyen ürünler tesettür giyimde de vazgeçilmezler arasında yer alır. Oldukça geniş renk ve desen seçeneğine sahip olan ipek eşarplar yumuşak dokusu ile göz kamaştırırken kıyafetlerinde en şık tamamlayıcısı olarak ön plana çıkar. Kadınların gündelik yaşamlarından özel günlerine kadar her alanda kullandığı eşarp hayatın vazgeçilmez bir parçası halindedir.

Eşarp Üretimi Yapan Firmalar Hangileridir?

Kullanım kolaylığı, sade ve şık tasarımları ile zarif bir görünüme kavuşmak isteyen kadınların tercihi olan fabrikadan toptan eşarp seçeneği tekstil piyasasına yön veren firmalar tarafından karşılanır. Hem modayı takip etmek hem de yaşam tarzını kıyafetine yansıtmak için kadın, birbirinden farklı tasarımlar ile harmanlayarak kullandığı eşarbı ile modaya yön verir. Toptan ya da perakende eşarp satışı ile birçok insana istihdam sağlayan tekstil sektörü hem ülke içinde hem de yurt dışında gelişmeye devam ettikçe eşarp konusunda çeşitlilikte güçlenmektedir. Sektör içerisinde yıllardır kalitesinden ödün vermeyen Akgün eşarp fabrikadan toptan eşarp çeşitleriyle tesettür modasına yön veriyor ve kadınların ilgi alanına hitap ediyor.

Eşarp Çeşitleri Nelerdir?

Eşarp çeşitliliği oldukça fazladır, saf ipek olan tivil ve sura ipek arasındaki fark yapı, doku, tarz ve kullanım alanı ile alakalıdır. Saten olarak adlandıran sura ipek, tivil ipeğe göre daha kaygan, daha yumuşak ve daha parlaktır ve şekil vermesi oldukça zordur. Sura ipeğe göre tivil ipek daha hacimli ve daha mattır, şekil vermesi çok daha kolaydır. Sura ipek eşarp orta yaş kadınlar tarafından tercih edilirken tivil ipek eşarp kolay şekil aldığından dolayı iş hanımları ve gençler tarafından tercih edilir. Rayon eşarplar ise yumuşak ipeksi kumaştan üretilir, kaymaz ancak polyesterden üretildiğinden dolayı pek fazla tercih edilmez. Viskon eşarplar zengin görüntüye sahip hafif parlak yapıdadır. İpeğe benzer yumuşak, ten ile uyumlu bir kumaş türüdür. Fiyatları uygundur ve genellikle günlük hayatta kullanılır.

Günlük Kullanıma Uygun Eşarp Çeşidi Hangisidir?

Jakarlı eşarplar fabrikadan toptan eşarp dağıtımı yapılmadan önce dokuma esnasında desen oluşturulan ve kaymayan bir kumaş türüdür. Desenleri ve spor tarzı ile şık bir görünüm sunan jakarlı eşarplar günlük hayatta tercih edilmez. Günlük kullanıma en uygun eşarp türü vual eşarptır. Çünkü rahat ve hafiftir. Kaygan, akıcı ve parlak bir yapıya sahip olmasından dolayı ipek kumaşa benzetilir. Seyrek dokunan ince numaralı bir kumaş türüdür alerji gibi rahatsızlığa sebep vermemesinden dolayı tercih edilir.

Eşarpların Özellikleri Nelerdir?

Eşarp dünyasında modaya yön veren ve kadının çizgisini belirleyen marka olan Akgün eşarpları;

  •  Su ve leke tutmaz.
  •  Üretim aşamasında zararlı hiçbir hammadde kullanılmaz.
  •  Hem özel günler için hem de gündelik kullanım için uygundur.
  •  Günün her saati ve her gün rahatlıkla kullanılır.
  •  Geniş renk ve desen skalasına sahiptir.
  •  Kadının güzelliğini ve zarafetini ön plana çıkarır.