Kıyafete göre eşarp seçmek tesettür giyimin bir parçası. Özel davetlerde, iş yerinde ya da günlük yaşamda farklı kombinler mi kullanıyorsunuz? O halde bu ipuçlarına ihtiyacınız olacak. 

Öncelikle şuradan başlayalım; kıyafete göre eşarp seçmek her zaman geçerli olmayabilir. Bazı durumlarda yeni aldığınız güzel bir eşarba göre kıyafet tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sayede daha farklı ve yaratıcı bir kombin oluşturmak mümkün olabilir.  Kıyafete göre eşarp seçerken ten renginiz başta olmak üzere kıyafetinizin kumaşı, rengi ve kullandığınız diğer aksesuarlar da önemli. 

Ten Rengine Göre Eşarp Seçimi 

Eşarp seçiminde ten renginizin rolü oldukça önemli. Eşarbın yüzünüzle uyumlu bir tonda olması için ten renginize göre eşarp seçmeniz daha güzel sonuçlar almanızı sağlayabilir. Esmer tenlilerin koyu renk tonlarına sahip eşarp ve şalları tercih etmeleri pek önerilmiyor. Daha açık tonları tercih etmek esmer tenli kadınlar için daha uygun olacaktır.  

Kumral tenliler için mavi ve yeşil her zaman önerilen iki farklı renk. Yalnızca keskin tonları kullanmaları önerilmiyor. Bir renk skalası hayal edin ve bu skalada daha çok orta tonlara yönelin. Uçlardaki tonlar ten renginiz açısından boğucu bir görünüme neden olabilir. 

Beyaz renkliler eşarp seçiminde daha şanslı. Beyaz ve krem gibi yüzünüzü solgun gösterecek renkler dışında dilediğiniz her rengi kullanabilirsiniz. Açık tonlar yerine daha cesur bir seçim yapıp keskin tonlar kullanmak tam size göre. 

Kıyafete Göre Eşarp Seçimi 

Kıyafet seçiminiz eşarp ya da şal tercihinizi belirleyebilecek bir başka faktör olarak değerlendirilmeli. Bu konuda tesettür giyim markalarının da size yönelik önerileri olacaktır. Seçtiğiniz bir abiye, triko ya da takım bir elbise için birbirinden farklı eşarp ya da şal tercihlerinde bulunabilirsiniz. Bunun için bazı ipuçlarına ihtiyacınız olacak. 

Renkli, desenli ya da parçalı kıyafetler tercih ettiyseniz daha düz eşarp modellerine yönelmek başarılı bir seçim olabilir. Tabii bu tablonun aksine olan örnekler de var. Daha sade renklerden oluşan bir kıyafet seçiminde ise renkli, desenli eşarpları tercih etmek görünümünüze bir bütünlük katmak için etkili bir tercih olabilir.