Eşarp Seçimi Nasıl Yapılır?

Tarih boyunca dini inanış an sembolü olan başörtüsü ya da bilinen adıyla eşarp modern çağın kadının için bir aksesuar haline geldi. Stil sahibi kadına göre özel olarak hazırlanan eşarplar yalnızca örtünmek için değil kıyafetleri tamamlayıcısı birer aksesuar olarak da kullanılmaya başlandı. Desen ve kalite açısından binlerce farklı çeşidi bulunan ürün özellikle tesettürlü kadınların şıklıklarını ve zarafetlerini taşımalarına yardımcı olur.

Eşarp Seçimi Nasıl Yapılır?

Her bütçeye uygun olarak hazırlanan ürünler ucuz eşarp modelleri adı altında kadınların beğenisine sunulur. Eşarp alırken kadın öncelikle mevsime göre tercihte bulunur. Yaz aylarında ince dokulu kumaşlardan yapılan ürünler kış aylarında ise kalın dokulu kumaşlardan üretilen terletmeyen modeller tercih edilir. Ürünün kumaş cinsi de tercih için önemli bir yer tutar. Son dönemlerde kadınlar arasında en sık tercih edilen ipek eşarplardır. İpek eşarpların tercih edilme nedenlerinden ilki uzun ömürlü olmasıdır.

Kumaşlarına Göre Eşarp Çeşitleri Hangileridir?

Kolay şekil alabilen kullanışlı, parlak ve şık görünüm sağlamaya yardımcı olan ipek kumaş yaz aylarında terletmez özelliğe sahiptir. Kadın eşarp tercihi yaparken ucuz eşarp modelleri konusunda da dikkatli davranır. Beğendiği ve kullanırken mutlu olacağı ürünleri tercih eder. Kumaşlarına göre eşarp çeşitleri şu şekildedir;

  • Sura ipek;  hafif ipekten üretilen parlak ve canlı desenlerden oluşan yumuşak kumaş yapısına sahip eşarp türüdür.
  • Tivil ipek; Sura ipeğe göre daha kalın bir kumaş yapısıdır ve saf ipekten üretilir.
  • Tivil eşarp; kaymayan oldukça kalın kumaş türüdür.
  • Saten eşarp; ince parlak ve kaygan kumaş türünden yapılır.
  • Jakarlı eşarp; kumaşın dokuma aşamasında desenli olarak dokunmasından elde edilen eşarp türüdür.
  • Rayon eşarp; polyester malzemeden üretilen yumuşak kumaş türüdür.

Eşarp Seçenekleri Nasıldır?

Tesettür giyimin vazgeçilmezi olan eşarp modelleri nitelikli tasarımları ve geniş ürün yelpazeleri ile modayı belirliyor. Kaliteye ve şıklığa önem veren kadınların zevklerine hitap eden Aygün eşarp modelleri her kadının tarzına uygun seçeneklerle sunuluyor. Tesettürlü bayanların rahatlıkla kullandığı özgün ve kaliteli modeller farklı bir alışveriş deneyimine fırsat sağlıyor. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini kendine misyon edinmiş olan firmamız zarif ve yaratıcı kreasyonları ile dikkat çekiyor. Ürünleri ile tesettür modasının elit ve gözde markası olan firmamız ucuz eşarp modelleri seçenekleri ile ön plana çıkıyor.

Eşarp Kullanma Amacı Nedir?

Farklı kumaşlardan üretilen modeller incelikli tasarımlara sahip, gerek renkleri gerekse zarif desenleri ile kadınlarda ayrıcalık yaratıyor. Her kadın hazırlanan mevsimlik koleksiyonlar içerisinde elit çizgilere sahip, kendi tarzını yansıtan ve zevkine uygun modelleri gönül rahatlığı ile tercih ediyor. Farklı bağlama tekniklerine sahip olan eşarp ürünleri çeşitli amaçlar için kullanılıyor. Kapanma amacı ile kullanılmasının yanı sıra çağdaş kadının kıyafetlerine tamamlayıcı olarak kullandığı ürünler zenginlik oluşturuyor. Her yaşam tarzında kadının ilgi ile beklediği tasarımlardan oluşan eşarplar, boyutları ve biçimleri ile de dikkat çekiyor.

Eşarp Kullanım Alanları Nerelerdir?

Her kadın için farklı tasarım çizgileri dahilinde sunulan eşarplar her yaştaki kadına da rahatlıkla hitap ediyor. Kendine uygun modeli bulmakta zorlanan kadın için özenle tasarlanan modeller tercihleri önemseyen tasarımcıların çizgilerinde birer şahesere dönüşüyor. Her kıyafet türü ile rahatlıkla kombinlenen tekstil ürünü kadına görüntü zenginliği sunuyor. Geleneksel ya da çağdaş çizgilere sahip motiflerle bezenen modeller onlarca farklı renk skalası halinde sunuluyor. Her bütçeye uyan ucuz eşarp modelleri hem günlük hayatta hem de özel günlerde olmak üzere oldukça geniş kullanım alanına sahiptir.

Eşarp Yalnız Kapanmak İçin Mi Kullanılır?

Başörtüsü olarak kullanılmasının yanı sıra fular ve şal olarak da modern giyim aksesuarları arasında yerini alan ürünler gösterişli, alımlı ve şık görünmeyi destekler. Muhafazakâr kadınlar tarafından elbise ya da pardösüleri üzerinde kullanılan eşarp modelleri modern kadın için şık gömlek ve etek kombinleri içerisinde yer alır. Her sezon özel olarak hazırlanan ürünler göz alıcı desenlere ve farklı renklere sahiptir. Kadın yalnız ilerleyen yaşında değil genç yaşında da eşarbı bir aksesuar ya da örtünme aracı olarak rahatlıkla kullanabilir. Giyim tarzı ne olursa olsun otantik tasarımları ve göz alıcı desenleri ile tercih edilen ürünler en özel koleksiyonlarda tamamlayıcı birer aksesuar olarak yerini alır.