Tesettür giyimin vazgeçilmez unsuru olan eşarplar birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Günlük kıyafetler arasında önemli bir yerde bulunan eşarplar tabii ki tek başlarına her zaman kullanılamıyor. Eşarpları bir aksesuar ile birlikte kullanmak son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir yöntem. Çeşit çeşit aksesuarlar ile eşarpların işlevselliği artıyor. Bu yazımızda eşarplarla birlikte kullanabileceğiniz 4 aksesuardan bahsedeceğiz.

Eşarp Aksesuarları

Eşarp İğnesi

Tesettür giyimde önemli bir konumda olan eşarplar birçok aksesuara ihtiyaç duymaktadır. Eşarp iğnesi de bunlardan bir tanesidir. Eşarbın açılmasını engellemek, bone üzerinde kaymasına mani olmak için kullanılan eşarp iğneleri şıklığın da tamamlayıcısı haline geldi. Klasik toplu iğneler ile de giderilen bu ihtiyaç için çeşitli eşarp iğneleri tercih edebilirsiniz. Eşarp iğneleri, özel taşları ve şekilleriyle hem eşarbın bozulmasını engelleyecek hem de şıklığınızı tamamlayacak.

Yakalık

Her ne kadar eşarp da taksanız, üzerinizdeki kıyafetin yaka bölümü tesettüre mani olabilmektedir. Geniş yakalar, eşarp altında açıklığa sebep olduklarından son dönemlerde bunun önüne geçmek için yakalıklar kullanılmaya başlanmıştır. İstediğiniz bir kıyafeti eşarbınızla uyumlu alabilir, yakalık ile de tesettüre mani durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Topuz Tokası

Saçları toparlayan ve eşarp veya şalın daha düzgün durmasını sağlayan topuz tokaları tesettür giyimde son dönemlerin modası haline gelmiştir. Topuz tokası ile saçlarınızı bir araya getirirken eşarbınızın şeklinin bozulmasını da engelleyebilir veya eşarp altına bone takma zorunluluğundan da kurtulabilirsiniz. Zevkinize göre seçeceğiniz topuz tokası ile eşarp giymenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Eşarp Mıknatısı

Eşarp iğnelerini kullanmayı sevmeyenler için tasarlanan, aynı zamanda eşarbın deforme olmasını engelleyen eşarp mıknatısları da son dönemlerin vazgeçilmez aksesuarlarından olmuştur. Çeşitli şekillerde üretilen eşarp mıknatısları, taşlı, şekilli veya düz modellerde bulunabilmektedir. Eşarp mıknatıslarıyla eşarbınıza zarar vermeden şıklığınızı artırabilirsiniz.

Akgün Eşarp olarak sadece eşarp ve şalda değil eşarp aksesuarlarında da sizlere hizmet veriyoruz. Yılların tecrübesi ve kaliteli ürünlerimizle tesettür giyimde marka haline gelen Akgün Eşarp Ankara’da hizmet vermektedir. Her türlü tesettür giyim tarzına uygun modellerimiz ve aksesuarlarımızı görmek için mağazamızı ziyaret edebilir veya internet sitemizden ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.