Birçok kadının tercihi olan eşarp tesettür giyimin vazgeçilmez bir parçası durumunda. Şal ile girdiği rekabette biraz geride kalsa da eşarp hala sıklıkla tercih ediliyor. Birçok kadının tesettür giyimde tercih ettiği eşarplar çeşit çeşit kumaşlardan, farklı tarzlarda üretilebiliyor. Peki bu eşarpları seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Bir eşarp tercihinde hangi kriterler göz önünde bulundurulmalı? Bu yazımızda bu kriterlerden bahsedeceğiz.

Kalite

Her giyim ürününde olduğu gibi eşarpta da kalite çok önemlidir. Kaliteli ürünler, marka olarak algılanmamalıdır. Kullanılan kumaş, bu kumaşların renkleri için kullanılan boyalar, kesim kalitesi gibi birçok etmen göz önünde bulundurulmalıdır. Zira uzun süreler severek kullanacağınız eşarplar muhakkak kalitelerini korumalı, bu sebeple kaliteli olmalıdır.

Uyum

Tercih edeceğiniz eşarp birçok açıdan uyumlu olmalıdır. Yüz hattınız, yüz şekliniz, ten renginiz, kıyafetleriniz derken bir eşarbın uyumlu olması için birçok etken bulunuyor. Örneğin tercih edeceğiniz eşarp kıyafetlerinizin rengi ile alakasız olursa kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Veya ten renginize göre seçeceğiniz eşarp da tam tersi etki ile şıklığınızı tamamlayacaktır.

Kumaş

Bir eşarpta kumaş ve bunun kalitesi çok önemlidir. Tercih edilen kumaş cinsi eşarbınızın uzun süre kullanımını sağlayacağı gibi günlük yaşantınızda da size bazı zorlukları göstermeyecektir.

Kırışma

Eşarp tercih eden birçok kadının en çok dert yandığı konulardan birisi olan ütü problemini de ele almak istedik. Eşarplarınız kırışma konusunda size büyük sorunlar çıkarabilirler. Bu sebeple, tercih ettiğiniz eşarbın kırışma konusunda karnesinin zayıf olmamasına dikkat etmelisiniz. Ütüye harcayacağınız vakit ile başka işlerinizi yapabileceğiniz unutmayın.

Kullanışlılık

Bir eşarp mutlaka kullanışlı olmalıdır. Saçta durmayan, sürekli kayan, bozulan bir eşarp gün içerisinde sorunlar oluşturacaktır. Bu sebeple yukarıdaki kriterler birlikte değerlendirdiğimizde kullanışlılık da çok önemli bir kriter olarak karşınıza çıkmaktadır.

Akgün Eşarp olarak en kaliteli eşarp modellerimizle sizlere hizmet vermekteyiz. Yukarıdaki kriterlere uygun bir eşarp mutlaka mağazamızda yer almaktadır. Şıklığınızı tamamlayan, sizi yarı yolda bırakmayan eşarp modelleri için mağazamızı ziyaret edebilir veya sitemizde eşarplarımızla ilgili bilgi alabilirsiniz. Akgün Eşarp olarak sizlere en kaliteli eşarpları sunmanın gururunu yaşıyoruz.