Düğünlerde seçilecek eşarplar nasıl olmalıdır

Düğünlerde Seçilecek Eşarplar Nasıl Olmalıdır?

Düğünlerde seçilecek eşarplar nasıl olmalıdır; Özel günlerde, şık ve zarif görünecek eşarp modelleri kıyafet kombinlerinize uygun olmalıdır. Sadece renk değil, kumaş yapısı, dikimi ve eşarp bağlama modelleri olarak da dikkat edilmesi gereken önemli kriterler vardır. Desenli, renkli, sade ve ışıltısı tasarımlar yüz tipinize göre seçmeniz gereken modellerdir.

Yüz Tipine Göre Eşarp Modelleri

Güzel ve şık görünüme önce eşarp bağlama stilinizle başlamalıyız. Kıyafetlerdeki uygunluk kadar, yüz yapınıza göre eşarp bağlama tarzınız da kıyafetinizin güzel görünmesine eşlik edecektir. Uzun ve geniş elbiselerde yapılan hatalardan biri eşarbın alttan sarkıyor olması ve elbisenin görünümünü örtmesidir. Bununla birlikte yüz hatlarınıza göre eşarbınızı bağlarken kombin yapısını da dikkate almalısınız. Düğümlerde seçilecek eşarplar, kıyafet ve yüz yapınıza göre bağlama stilleriyle şu şekilde olmalıdır.

  • İnce ve kemikli yüz yapısında boneyi göstermek yuvarlak yüz hatlarınızı belirginleştirir.
  • Yuvarlak yüz hatları için eşarbınızın tepe kıvrımını daha belirgin ve üçgen yapabilirsiniz.
  • Oval yüz hatları için şalın boğaz kısmını biraz daraltmanız daha ince yüz hatları görünümü verir.
  • Kare yüz tipine göre başınızın arkasından hafif bombe bırakarak, yüzünüzü ince ve yuvarlak gösterebilirsiniz.

Ten renginize göre de seçiminizi yaparken, esmer tenlerin koyu renklerden uzak durması, kumral ve sarışınların ise tek renk seçmemeleri tavsiye edilmektedir. Tesettür modasına göre şal renklerini dikkate alarak kullanmanız düğünlerde şık görünmenize katkı sağlayacaktır.

Kıyafete Göre Şal Ve Eşarp Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğünlerde seçilecek eşarplar kıyafetin genişliği, birden fazla kumaş parçasından oluşması, arkada ve önce sarkan kumaş tasarımlarının bulunmasına göre seçilmelidir. Geniş yapılı ve kumaş tasarımında parçalı yapı olan kıyafetlerde eşarbınızın sade, kısa ve boyundan bağlamalı olması gerekmektedir.

Elbisenizde birden fazla renk varsa, mutlaka eşarbınızın tek renk ve kıyafetinizdeki en belirgin renge göre seçilmesi gerekmektedir. Örneğin sarı tonları ağır basan elbisenize, dramatik sarı tonunda veya hafif turuncuya çalan bir eşarp seçebilirsiniz. Kahve ve siyah tonlarından uzak durmalısınız. Beyaz tonlar için krem rengi, soluk mavi ve lila renklerini ayakkabınız, çantanız ve makyajınızla kombine edebilirsiniz.

Düğün Türban Modelleri Ve Renkleri

Düğünlerde türban giymek için kıyafetinizdeki renkler, sadelik ve desenli tasarımlar dikkate alınmalıdır. Sade kıyafetler için desenli ve renkli eşarp modelleri tercih edilecekken, desenli modeller için ara renklerle kombin hazırlanmalıdır.

  • Desenli kıyafetlerde ara renk eşarp tercih edilmelidir.
  • Sade modellerde simli ve hafif desenli modeller tercih edilebilir.
  • Türbanın arka ve ön işlemeleri kıyafetteki sadeliğe göre seçilmelidir.
  • Düğmeli elbiselerde eşarp boyundan bağlanmalıdır.

Eşarp bağlama stilleri elbisenin modeline göre tercih edilmelidir. Düğünlerde seçilen eşarplar için önemli kriterlerden biri olarak dikkate alınması gerekir. Şal bağlama teknikleri ve tesettür çerçevesi tarzın da bu şekilde ayarlanmalıdır.

Eşarp Ve Elbise Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Eşarbınızın ve vücut ölçülerinizin dikkate alınması gereken elbise seçimlerinde, tarzınıza göre hareket edeceğinizden eminiz. Çok salaş ve parçalı kumaş kullanımında eşarbınızın sade ve boyundan bağlamalı olması gerekmektedir. Üst tarafınızın daha ince göründüğü elbise modellerinde düğünlerde seçilecek eşarplar için daha çok şal ve salınımlı tasarımları tercih etmelisiniz.

Kenarı işlemeli ve renkli modelleri sade, koyu tonlar için tercih edebilirsiniz. Desenli ve çerçevesi renkli olan modelleri açık tonlar için kullanmanız daha gösterişli olacaktır. Altın sarı tonları seviyorsanız, siyah ve beyaz sade kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Desenli modeller için simli ve ışıtışı gözü yorun eşarp modellerini kullanmamanız tavsiye edilir.

Düğünlük Eşarp Tasarımı

Düğünlerde eşarplar bone görünümü, üçgen ve arkadan bombe tasarımlarına göre tercih edilebilir. Düğünlerde seçilecek eşarplar için makyaj ve kıyafetinize de dikkat edeceğiniz bir kombin oluşturmalısınız. Aşırı desenli, renkli ve işlemeli modeller yerine yeni sezondaki sadelik modasına uyabilirsiniz.

2022 Düğün Eşarp Modelleri

2022 yılında düğünlerde kullanılacak eşarp modelleri, zümrüt yeşil, mavi tonları ve altın rengi tasarımlara göre tesettür modasında yerini almıştır. Düğünlerde seçilecek eşarplar için karşınıza çıkacak modeller sadece boyun kısmı işlemeli, çerçeve işlemeli ve elbiseye göre renk tonları değişen tasarımlar olacaktır.

Sadelik ve renk değişimli modellere geri dönüş olacak, türban ve eşarp modasında kırmızı, yeşil ve mavi tonları ağırlıklı olarak kullanılacaktır.