Tesettür giyim modasında kalıplaşmış trendler değişiyor. Eşarp bağlama şekillerinden trençkotlara, şal çeşitlerinden bonelere birçok giyim ürününde farklı kullanımlar söz konusu.  İş yaşamında, gündelik yaşamda ya da özel davetlerde yeni kombinler denerken farklı eşarp bağlama şekilleri tercih ederek fark yaratın. Daha farklı bir görünüm için bu teknikleri deneyebilirsiniz. 

Tek Omuz Eşarp ve Şal Bağlama Modeli

Daha konforlu bir şal kullanımı için şalın iki ucunu boğaz kısmında bağlayın ve kısa olan tarafı arkaya doğru atarak uzun kısmı sarkıtın. Tek omuz şal bağlarken şal renginizin kıyafetiniz ile uyumlu olması daha hoş bir görünüm sağlayacaktır. 

 

Bol Eşarp ve Şal Bağlama Modeli

Eşarplarınızı yüz hatlarınıza uygun şekilde kullanıyor musunuz? Uzun bir yüz tipi ve ince yanaklar için eşarpları üçgen şekilde bağlamak daha iyi bir tercih olabilir. Yuvarlak yüz hatları için ise eşarpları daha bol bir şekilde kullanmak hoş bir görünüme katkı sağlayabilir. 

 

İnce Şal Eşarp ve Şal Bağlama Modeli

Yaz aylarının bunaltıcı sıcakları için tercih edilen ince şallar, diğer modellere göre daha konforlu bir kullanım sağlıyor. Uzun, ince ve pamuklu bir şalı omuzları kapatacak şekilde dolayarak kullanmak son derece rahat. Üstelik bu sayede şalı katlamaya ya da iğne kullanmaya gerek kalmıyor. 

 

Çift Katlı Eşarp ve Şal Bağlama Modeli

Çoğunlukla kış aylarında kullanılan bu şal bağlama tekniği, Arap dünyasında da sıklıkla tercih ediliyor. Eni ve boyu uzun olan bir şal, boyun kısmını kapatmak açısından da son derece rahat bir kullanıma sahip.  

 

Asya Stili Eşarp ve Şal Bağlama Modeli

İnce ipek ve şifon ürünler için Asya stili şal bağlama tekniğini deneyin. Özel davetler için tercih edilebilecek bu bağlama tekniğini şalın uzun ucunu başın üzerinden dolamak şeklinde açıklamak mümkün. Kabarık bir görünüme neden olmayan ve abartıdan uzak bu şal bağlama tekniği kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.   

 

Comments are closed.