Tesettür giyimin önemli parçalarından biri olan eşarplarda 2020 modelleri giyim mağazalarındaki yerini aldı. Tasarımcıların yön verdiği trendler, bu yıl yeni değişikliklerin öne çıktığını gösteriyor.

Canlı renkler, pastel tonlar, otantik veya modern desenlerin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yüksek bir talep görecek. İlkbahar ve yaz aylarında açık ve parlak renklerin ön planda olması bekleniyor. Eşarp modasında bu yıl floral desenler, geometrik hatlar, optik çizgiler ve etnik modeller öne çıkıyor. Özel renklerin rağbet göreceği bir dönem başlıyor. Pudra pembesi, lila, mercan rengi, kobalt mavisi, çuha çiçeği sarısı markaların ilkbahar ve yaz koleksiyonlarında kullanacağı özel renkler arasında.

İpek kumaşın doğal zarifliği, eşarp modasının ana hatlarını oluşturmaya devam ediyor. Özellikle yaz aylarının sıcak atmosferinde tesettür giyime bir ipek eşarp vurgusu gelebilir. Açık renkler ve düz desenlerin daha fazla öne çıkacağı bir 2020 yazı bizleri bekliyor. Taşlanmış ipek, ipek tivil, etol ve ipek krep saten modellerinin revaçta olacağı bir yıl deneyimleyeceğiz.

 Tesettür giyim modasında rahat ve salaş kıyafetlerin öne çıkmayı bekleniyor. Yaz sıcaklarına karşı ipek kumaşın öne çıkması ve daha sade desenlerin rağbet görmesi muhtemel. Başarılı kombinler oluşturmak için eşarpların yanı sıra şal ve bone seçimleri de belirleyici olacak. Uzun trençkotlar 2020’de tesettür giyimin yüksek talep gören kıyafetlerinden biri olmaya devam edecek.

2020 eşarp modasında ipek kumaşlara daha yoğun bir talep olduğundan bahsedebiliriz. İşte öne çıkan ipek kumaş türleri:

Taşlanmış İpek

İpek kumaşın birtakım işlemler uygulanarak dayanıklı bir hale getirilmiş türüdür. Kumaş bu işlemlerle daha canlı bir görünüm elde eder. Eşarp ve şal ürünlerinde sık bir şekilde kullanılan bir kumaş çeşididir.

İpek Twill

İpek kumaşın daha mat ve hacimli bir türü olarak eşarp ve şal ürünlerinde kullanılan bir kumaş türüdür. Kolay bir şekilde şekil verilir ve pratik bir kullanıma sahiptir.

Saten İpek

Tivil türü kumaşa göre daha kaygan ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Diğer ipek kumaş türlerine göre şekil alması daha zor olabilir. Parlak bir görünüme sahiptir.